Školní družina

Informace - ŠD

 

Potřeby do ŠD, co nás čeká a nemine

 

Prosím o vyzvedávání dětí v čase po 15:00 hodině, abychom se mohli jít podívat i do lesa, kde stavíme domečky pro skřítky i zvířátka. Chodíme například i do vedlejší vesnice, kdy si

s dětmi píšeme, kolik KM jsme ušli, za jaký čas atp. Není problém zavolat nebo dítěti napsat na papírek, že byste si syna/dceru potřebovali vyzvednout např.: ve 14:00hodin, kvůli lékaři nebo jiné záležitosti a určitě se domluvíme.

 

Prosím rodiče, aby dbali na změny počasí a děti měly veškeré oblečení dle potřeby. Náhradní oblečení, nejlépe pevnou obuv, jelikož v ŠD si pouze nehrajeme, ale i sportujeme a závodíme.

 

Roční plán je založen na počasí a ročním období. Děti každý den zapisují teplotu a malují, zda je jasno, zataženo nebo polojasno. Děti budou vyrábět stromy, listy, slunce, mraky, déšť atp., kde na magnetické tabuli budeme měnit roční období a sledovat měnící se počasí.

 

Děti během září budou pracovat i na projektu, kterému říkáme – Jedeme v tom společně, protože jsme všichni v jednom vlaku. Tento projekt bude vystavený v šatně a bude nám tvořit celoroční výzdobu.

 

Snažíme se, aby děti řešily problém společně, a vychovatel přihlíží ke zdárnému konci. Učíme se, aby děti nechodily neustále žalovat, ale vyřešit si problém sami mezi sebou.

 

Povídáme si v kruhu, kterému říkáme Kruh přátelství. V tomto kruhu řešíme, co nás ten den čeká, co by děti chtěli dělat, nejasnosti ve třídě atp.

 

Děkujeme za přečtení a součinnost.