Zprávy ze ZŠ Radim

Projektový den - Co nosíme na sobě

Co nosíme na sobě?

Dne 7. ledna se konal školní projekt, který se nazýval „Co nosíme na sobě?“ Projekt byl rozdělen na dvě části. V první část jsme si povídali o peří, kůži a šupinách. Potom jsme si mohli pohladit potkana, želvu a gekončíka (gekončík je taková ještěrka), v druhé část jsme si ukazovali, jak se zpracovává len. Potom jsme dostali testík z toho, co jsme se dozvěděli. Nakonec jsme si pustili pohádku Zdeňka Milera - Jak Krtek ke kalhotkám přišel.

Celý projektový den se mi velmi líbil a dozvěděl jsem zajímavé informace.

Vojta Bajer, ZŠ Radim

Projektový den - Co nosíme na sobě

více fotek zde.

Projektový den - Hmyz

Projektový den – Hmyz

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 přijala pozvání do naší školy ZŠ Radim přírodovědkyně Mgr. Petra Zíková z Regionálního muzea a galerie v Jičíně. Připravila si pro nás zajímavý program na celé dopoledne, jehož tématem byl hmyz. Mimo jiné nám ukázala živé strašilky, švába a další zajímavá zvířátka. Dovolila nám si dát strašilky na ruku. Mohli jsme si prohlédnout formikárium, ve kterém žili mravenci. Na závěr jsme si vyrobili hmyzí domeček. Byl to hezký zážitek.

Adélka Čechová a Emma Štěpánová (žákyně ZŠ Radim)

Projektový den -Hmyz

více fotek zde

Zpívání s kytarou

Zpívání s kytarou

5. prosince 2019 nás pozvali kamarádi z naší mateřské školky a jejich paní učitelky Dáša a Jana na akci s názvem Zpívání s kytarou. Za doprovodu kytaristy pana Radka Mrzeny jsme si zazpívali vánoční koledy a písně. Pan Radek byl vtipný a opravdu uměl hrát na kytaru. Po skončení nás paní učitelky ze školky pohostily cukrovím a různými dobrotami, které napekli mladší kluci a holky s rodiči.

Dominik Bernát a Daniel Bouchal (žáci ZŠ Radim)

Zpívání s kytarou ve školce 2019

více fotek zde

Projektový den v Úlibicích

Dne 21.10. 2019 děti ze ZŠ Radim navštívily základní školu v Úlibích u příležitosti hudebního projektu.

Kresba bubínek

Zprávy od žáků zde.

Sázení podzimních květin

Dne 25.10. 2019 děti sázeli podzimní květiny.

Sázení podzimních květin text žáků

Sázení podzimních květin 2019 foto z činnosti

Sázení podzimních květin text od žáků

Sázení podzimních květin 2019 foto z činnosti